LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Situata me mbjetjet në Durrës/ Rama sqaron qytetarët

16 Qershor 2020, 11:32, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama bën me dije se në asnjë zonë të bashkisë të Durrësit nuk do të ketë hedhje plehrash.

Rama shkruan në ?twitter? se nuk duhet keqpërdorur shqetësimi i durrsakëve për të nxitur shfaqjet e pakënaqësisë që ushqehet me lajme të rreme.

?Në vend që ta dizinformojnë publikun dhe të keqpërdorin shqetësimin qytetar, për audiencë dhe për të nxitur shfaqjet e pakënaqësisë që ushqehet me lajme të rreme, mediat duhet t’u thonë durrsakëve se s’do të ketë hedhje plehrash në asnjë zonë të bashkisë në këtë fazë tranzicioni!?, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga