LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E ëma përballë drejtësisë/ Reagon Rudina Hajdari

16 Qershor 2020, 07:09, Politikë CNA

Deputetja Rudina Hajdari, është pyetur sot në lidhje me procesin e Vettingut ndaj nënës së saj, gjyqtares Fatmira Hajdari.

Gjatë një interviste në A2 CNN, deputetja Hajdari është pyetur se çfarë komenti kishte në lidhje me pretendimet se gjyqtarja Fatmir Hajdari kishte probleme me pasurinë.

Rudina Hajdari theksoi se kjo është një çështje e drejtësisë.

?Mamaja ime është para drejtësisë si çdo gjyqtar tjetër, dhe uroj ta kalojë. Kjo është një çështje që i takon drejtësisë.

Unë si vajza e saj i uroj çdo të mirë…por siç e thashë kjo është një çështje e drejtësisë?-tha deputetja Hajdari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga