LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përçarja” e opozitës/ Mediu: U futën në Kuvend disa individë që nuk duhet të hynin

15 Qershor 2020, 21:00, Politikë CNA

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ftuar mbrëmjen e sotme në ?Real Story? ka reaguar ashpër lidhur me përçarjen e opozitës parlamentare, për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Teksa u ndal tek tërheqja e disa deputetëve nga kjo kërkesë, Mediu tha se ata kanë firmosur diçka të hartuar nga Partia Socialiste.

?Tërheqja e disa deputetëve nga kërkesat? Ata nuk e dinë dhe nuk e kuptojnë se çfarë kanë firmosur. Kanë firmosur diçka që ka qenë prej kohësh, e hartuar nga Partia Socialiste. Kjo do të thotë që PS vjedh vota të djathta. Mendoj se ndoshta ia vlente që dolëm nga parlamenti si opozitë, por problemi ishte se u futën disa individë që nuk duhet të hynin në Kuvend?, tha Mediu./CNA.al

Lajmet e fundit nga