LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk më plas fare…”/ Murrizi përplaset me gazetarët

15 Qershor 2020, 19:47, Politikë CNA

Kreu i grupit parlamentar demokrat në Kuvend Myslim Murrizi, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ?Open?, ku po diskutohet për sistemin zjedhor, është përplasur ashpër me gazetarin Enton Abilekaj.

Debati nisi kur Abilekaj tha se mos pasja e koalicioneve i shërben Edi Ramës, por kjo duhet se e ka acaruar Murrizin i cili iu këndërpërgjigj me tone të ashpra.

Abilekaj: Heqja e koalicioneve nuk është në favorin tuaj.

Murrizi: Enton, në mënyrë indirekte listat e hapura nuk lejojnë koalicione.

Abilekaj: Edhe në Kosovë ka lista të hapura por koalicione bëhen.

Murrizi: Dështoi Shpend Ahmeti që kishte koalicon me Ramush Haradinaj.

Abilekaj: Heqja e koalicioneve parazgjedhore i shërben Edi Ramës dhe Partisë Socialiste.

Murrizi: Nuk më plas mua për Partinë Socialiste.

Lajmet e fundit nga