LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Berberi profesioni më i kërkuar"/ Klosi: Jemi bërë si Parlamenti i '91-shit

2 Maj 2020, 21:23, Politikë CNA

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur për masat e qeverisë lidhur me situatën e pandemisë në vendin tonë.

Aktori Albano Bogdo në emisionin “Klanifornia” i ka bërë një intervistë Klosit, ndërsa ky i fundit tregoi se profesioni më i kërkuar është ai i berberit.

Mes batutave, ministri tha se deputetët janë bërë si ato të parlamentit 1991, kur ishin në modë flokët e gjata.

?Është e gabuar t?u flasësh qytetarëve tani për flokë, kur berberi i lagjes është bërë më i kërkuari, ta gjesh me polici. E shikon si jemi bërë të gjithë me flokë të gjata?! Është bërë parlamenti apo qeveria, është bërë si parlamenti i 91?, kur për të lënë flokë tregohej desidencë, edhe kur lë mjekër. Tullacët tani janë më të lumtur se e bëjnë me makinë, ne duhet t?i presim te berberi. Berber s?ka, do bëhemi dhe ne me bisht-pëllumbi?, deklaroi Klosi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga