LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkoi kohë për informacionin nga Turqia/ KPA mbyll hetimin për Besnik Muçin

7 Nëntor 2019, 10:14, Vetingu CNA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka mbyllur hetimin gjyqësor për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi.

Edhe pse gjyqtari kërkoi kohë për ardhjen e dokumentacionit nga Turqia, KPA tha se koha në dispozicion ka qenë e mjaftueshme.

?Kërkesa e subjektit Muçi për dhënie kohë për ardhjen e disa akteve nga Turqia rezulton e pa bazuar, pasi ka pasur kohë të nevojshme për t?i marrë?, deklaroi KPA.
Kolegji vendosi të mbyllë hetimin gjyqësor për çështjen dhe të kalojë në fazën e konkluzioneve përfundimtare në datën 12 nëntor, ora 12:00./CNA.al

Lajmet e fundit nga