LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Frikë nga Vettingu?/ Jep dorëheqjen “sheiku” i Apelit

4 Nëntor 2019, 08:03, Vetingu CNA

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Agim Bendo ka paraqitur kërkesën e dorëheqjes në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe komisionin e vettingut.

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të shqyrtojnë sot kërkesën e gjyqtarit për dorëheqje.

Verifikimet për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Agim Bendo, i cili është pronar i disa pasurive kanë nisur që gjatë muajit shtator të vitit 2018, ndërsa në ditët dhe javët do të dilte para vettingut, por i ka bërë parapritë duke u larguar nga sistemi.

CNA.al ka zbardhur më parë pasurinë e gjyqtarit Bendo, i cili rezulton të jetë një nga ?sheikët? e drejtësisë në Shqipëri. Pasurinë mund ta lexoni në linkun më poshtë/ CNA.al

â??Sheikuâ? i Apelit/ Si u shpëtoi hetimeve gjyqtari Agim Bendo?

Lajmet e fundit nga