LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Omerta"/ Basha zbulon kodin "mafioz" të Ramës

28 Gusht 2019, 17:59, Politikë CNA

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se kryeministri Rama përdor kode mafioze për të mbajtur pushtetin.

Basha shprehet se njësoj si organizatat mafioze që kanë kode e që njhet me emrin ?omerga?, ashtu vepron edhe Rama.

Basha vijon më tej reagimin duke thënë se ?omerta? është një manovër që sipas tij Rama e ka përdorur edhe në Rastin e Dakos, Pjetrit, Kajmakut, milionave të vjedhura shqiptarëve me shpenzimet e luksit të pushtetarëve..

Postimi i plotë

OMERTA – KODI MAFIOZ I HESHTJES

Si në çdo organizatë kriminale, edhe në grupin e strukturuar kriminal të Rilindjes së Edi Ramës vepron kodi i heshtjes që në zhargonin mafioz njihet si “omerta”.

Omerta për bankimatin personal Dako, omerta për Pjetrin, omerta për Jorgo Kajmakun, omerta për milionat e vjedhura shqiptarëve dhe miliona të tjera të shpenzuara për luks pushtetarësh kur shqiptarët zhyten në papunësi dhe varfëri.

Me heshtjen e tij Edi Rama mbron dhe promovon kriminelë dhe hajdutë dhe i përdor ata për të vjedhur zgjedhjet, sepse bashkë me ta pasurohet duke vjedhur shqiptarët dhe pastruar paratë e krimit.

Për sa kohë Edi Rama është në zyrën e kryeministrit, nuk do të ketë as drejtësi dhe as demokraci, as punësim as mirëqënie sepse pushtetarët e korruptuar, kriminelët dhe oligarkët do të vjedhin dhe dhunojnë shqiptarët.

Hajduti Psiqik përbën rrezik për jetën, mirëqenien dhe sigurinë e çdo familje. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm. Që të shpëtojmë Shqipërinë nga kriminelët me pushtet, duhet të largojmë Edi Ramën. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Lajmet e fundit nga