LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kryemadhi pranon se kanë mashtruar qytetarët/ Fundos edhe aleatët

28 Gusht 2019, 09:14, Politikë CNA

Monika Kryemadhi është shfaqur së fundmi në Jalë me të rinjtë e LRI-së.

Pasi ishte zhdukur përgjatë gjithë verës nga skena politike, Kryemadhi ka dalë me një deklaratë befasuese,duke i paralajmëruar të rinjtë e LRI-së, që mos t’i marrin seriozisht lojërat politike.

“Sfidat janë ato që të rrisin e të forcojnë për të ecur përpara. Jemi rrëzuar e jemi ngritur. Mos i merrni shumë seriozisht lojërat politike që organizojmë ne këtu. Mos i shihni për të qenë lider menjëherë, lider është ai që fal dashuri për grupin”, ka thënë ndër të tjera Kryemadhi.

Sipas saj, këto ditë kanë qenë ditë të vështira për LSI, për PD, për opozitën por edhe për qeverinë dhe institucionet.

Në fakt Kryemadhi ka thënë një të vërtetë të madhe, që i gjithë opinioni publik e di.

Kjo e ashtuquajtur krizë, s’është asgjë më shumë se lojë politike.

Monika Kryemadhi dhe bashkëshorti i saj President, tentojnë të kapin ndonjë copë pushteti për t’i shpëtuar drejtësisë.

Për të shpëtuar pasurinë e tyre të dyshimtë dhe për të mos dhënë kurrë llogari për floririn e Krrabës, për të cilin heshtin.

Kanë heshtu kur u akuzuan nga ish kryeministri Sali Berisha, dhe të njëjtën gjë po bëjnë edhe sot.

Nga ana tjetër, Lulzim Basha, tenton të arrijë marrëveshje të reja në mbrojtje të interesave të tij dhe familjarëve të tij.

Ndërsa, kryeministri Edi Rama, tenton të zgjasë pushtetin aq sa të mundet, pavarësisht se në PS, po hanë kokat e njëri-tjetrit.

Kostoja e kësaj loje politike bie mbi qytarët, ku njëra i palë politike s’lë gjë pa bërë për t’i mashtruar me propaganda dhe pala tjetër, s’lë gjë pa bërë për t’i përdorur si mish top për interesat e tyre.

Kështu që Monika Kryemadhi, veç se ka thënë një të vërtetë të madhe ka hedhur dritë  dhe mbi prapaskenat dhe mashtrimet që ata po iu bëjnë qytetarëve.

Kanë djegur mandatet por nuk kanë hequr dorë nga përfitimet, kanë dalë rrugëve, por rezultati ka qenë zero.

Pra, të gjitha protestat akuzat dhe kundërakuzat kanë qenë dekor spektakli. Qytetarët janë mashtruar nga Basha dhe Kryemadhi, ashtu siç e pohon kjo e fundit ndonëse jo drejtpërdrejt./CNA.al

Lajmet e fundit nga