LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i “bosëve” të urbanëve/ Reila Bozdo kryqëzon Veliajn

28 Gusht 2019, 14:46, Politikë CNA

Ish këshilltarja e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Reilda Bozdo ka rikthyer në vëmendje rritjen e çmimit të biletës së transportit urban në vitin 2015.

Duke iu referuar lajmit të ditës së sotme ku tetë persona u arrestuan për fasifikim të biletave, Bozdo shkruan se kjo ngjarje hedh dritë mbi mbi grykësinë e tejskajshme ku po zhytet gjithnjë e më shumë vendimmarrja lokale.

Postimi i plotë

Rritja e çmimit të biletës së autobuzit në Tiranë, në 2015, në një mbledhje të Këshillit Bashkiak në mesnatë, ishte jo vetëm një vendim që ngarkonte me kosto shtesë shumë familje, por edhe një vendim i marrë në kushte presioni dhe errësire në shumë pika.

Sot ka një lajm të mbi grykësinë e tejskajshme dhe që hedh dritë mbi errësirën ku zhytet gjithnjë e më shumë vendimmarrja lokale./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga