LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Urdhër i prerë/ Zbardhen vendimet e Ramës për Shkodrën

28 Gusht 2019, 17:06, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e PS-së si dhe drejtuesit kryesor në Qarkun e Shkodrës. Temë kryesore e këtij takimi ka qenë situata në kë qark pas precedentit të krijuar me Valdrin Pjetrin.

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, mësohet se në këtë takim Rama ka kërkuar dorëheqjen e të gjithë drejtorëve burra ndërkohë që është shprehur se nuk ka asgjë personale me ta, por që duhet të zëvendësohen nga gratë.

?Te gjithe drejtoret burra te japin doreheqjen. Kurse per disa nga grate do te rishikohet pozicioni. Nuk kam asgje personale, me asnje nga ju por keto ndryshime behen vetem per te krijuar nje imazh te ri te PS Shkoder?.

Ndërkohë që  kryetarja e zgjedhur e Këshillit Bashkiak në Shkodër, Brisela Kadija ka folur para mediave ku ka bërë me dije se prioritet do të ketë emërimi i grave në postet drejtuese të pushtetit vendor në Shkodër.

?Do të ngrejmë një grup që të merret me përzgjedhjen e stafit të ri drejtues në Shkodër. Prioritet do të kenë në gratë vendet vakante që do të krijohen. Të gjithë drejtorëve në Bashkinë Shkodër ju komunikua të japin dorëheqjen. Vendet vakante do të zëvendësohen me punonjeës brenda këtyre institucioneve?./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga