LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendi i lënë bosh/ Rama zgjedh pasuesin e Valdrin Pjetrit

28 Gusht 2019, 17:20, Politikë CNA

Partia Socialiste ka zgjedhur zëvendësuesin e ish kryebashkiakut të Shkodrës Valdrin Pjetri i cili u dorëhoq nga ky post akuzave të Partisë Demokratike se ai ka fshehur dënimin e tij në Itali përpara 16 vitesh në formalurarin e dekriminalizimit për trafik droge

Mësohet se emri zëvendësues do të jetë  ish-deputeti i kësaj force politike, 53-vjeçari Astrit Beci.

Astrit Beci ka përfunduar studimet për mjekësi në Universitetin e Tiranës si okulist. Ai ka drejtuar Spitalin e Shkodrës, si dhe Institutin e Sigurimeve dhe Kujdesit  Shëndetesor ISKSH.

Ndërkohë që ka shërbyer edhe si deputet i parlamentit të Shqipërisë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga