LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kosova sot 10 vjet Pavarësi, ndryshon pamje simboli i "NewBorn"

17 Shkurt 2018, 08:19, Aktualitet CNA
Kosova sot 10 vjet Pavarësi, ndryshon pamje simboli i "NewBorn"

Kosova sot feston 10-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Aktivitete të ndryshme janë planifikuar të organizohen gjatë kësaj ditë në Prishtinë dhe në të gjitha komunat e këtij shteti të ri.

Ditën e djeshme, në ndër të kësaj dite të veçantë historike për popullin shqiptar u organizuan një sërë aktivitetesh dhe takimesh edhe mes qeverive të dy vendeve.

Edhe obelisku “NewBorn” ka ndryshuar  pamje. Monumenti që bë simbol i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, gjatë natës është transformuar duke marrë kështu një pamje të re me rastin e përvjetorit të dhjetë të kësaj feste.

Gjithçka e ka bërë publike vetë Fisnik Ismaili, autor i monumentit./CNA

Lajmet e fundit nga