LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjekmarkaj kundër Dhori Kule/ Aktor teatral, përgjegjës për problemet e Universitetit

16 Shkurt 2018, 14:36, Aktualitet CNA

Pedagogu i Universitetit të Tiranës Agron Gjekmarkaj ka komentuar zhvillimet e fundit në Universitet si dhe kërkesën e katër dekanëve për shkarkimin e rektorit Mynyr Koni.

Në një intervistë për  ?Fax News?,  Gjekmarkaj nuk i ka kursyer edhe kritikat kundër dekanit të Fakultetit Ekonomik, Dhori Kule, për të cilin u shpreh se ka përgjegjësitë e tij për problemet me të cilat po përballet sot Universiteti i Tiranës.

?Unë të them në bindje se universiteti i Tiranës është më cilësori. Por sigurisht që ka probleme pasi 8 vite është drejtuar keq nga Dhori Kule i cili ishte dje aktor teatral, mendoj që ka përgjegjësitë e veta.?- u shpreh ndër të tjera Gjekmarkaj.

Ndërsa në lidhje me kërkesen e dekanëve për shkarkimin e Mynyr Konit, i cilësoi dekanët pjesë të skenarit të qeverisë.

Gjithashtu ai u shpreh se Mynyr Koni është zgjedhur me më shumë se 1 mijë vota, ndërsa 4 dekanë janë 4 vota./ CNA.al

Lajmet e fundit nga