LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohen për 120 gram kokainë të pastër dy shqiptarë në Itali

16 Shkurt 2018, 21:28, Aktualitet CNA

Karabinierët e qytetit të Kietit (Chieti)të ndihmuar edhe nga qentë antidrogë ushtruan kontroll në një banesë, ku zbuluan 120 gramë kokainë të pastër, një peshore precizioni si edhe 2500 euro kesh. Dyshohet se këto para janë të fituara nga shitja e kokainës.

Karabinierët për drogën në fjalë arrestuan 2 emigrantë shqiptarë: Ferdinand Gremi dhe Manol Begaj, që të dy të moshës 40 vjecarë. Pas arrestimit, të dy emigrantët shqiptarë u dërguan në Burgun e Kietit./ Gjergj Thanasi/

Lajmet e fundit nga