LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy fakte të reja që zbulojnë GD-në e Ervin Salianjit

17 Shkurt 2018, 10:38, Aktualitet CNA

CNA.al (CityNews Albania) publikoi 5 ditë më parë një video-skandal ku deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, shkëmbente mesazhe të forta erotike dhe perverse gjatë një seance në Parlament.

Prej disa ditësh deputetë, politikanë, Ervin Salianji, e shumë persona të tjerë kanë ndërhyrë në medie që video të mos transmetohej dhe të vendosej një censurë.

Por kjo u duk e pamundur pasi jo vetëm CNA.al, por dhe shumë medie të tjera i bënë jehonë lajmit për më tepër thelluan investigimet dhe nxorën detaje të reja.

Editori i CNA.al, Elvi Fundo, në emisionin ?Java? në RTSH publikoi faktin se G.D, kishte ndryshuar emrin e saj në BBM që ishte edhe mënyra e komunikimit me deputetin Salianji.

Sot një fakt tjetër është nxjerrë nga gazeta ?Tema?, i cili ndodhej brenda tekstit të publikuar prej nesh 5 ditë më parë. Në mesazhet e shkëmbyera Ervin Salianji dhe G.D, përmendet ?Dait?, i cili është djali i deputetes së Partisë Demokratike, Grida Duma.

Heshtja e PD-së zyrtare thjeshtë po thellon më tej skandalin duke çuar në informacione të cilat po vërtetojnë ditë pas dite se kush qëndron pas mesazheve të deputetit demokrat dhe faktet po thellohen duke rrezikuar me shumë gjasa që të jetë një histori erotike brenda grupit parlamentar të PD-së.

CNA.al që është dhe publikuesi i videos është gati ta suportojë këtë histori dhe nga një erotikë të fshehtë ta kthejmë në një ?hapyy end?. Në vijim do të sjellim edhe të tjera fakte dhe detaje që ndoshta mund të rëndojnë edhe më tej situatën e G.D dhe kjo jo vetëm në lidhje me deputetin Salianji, por dhe me personazhe të tjerë të politikës, botës së biznesit etj. /CNA.al

Lajmet e fundit nga