LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Topalli: Basha shiti zgjedhjet/ Lista e Lulit zgjodhi Ruçin

19 Shtator 2017, 19:30, Aktualitet CNA

Ish-deputetja e PD-së Jozefina Topalli ka sulmuar ashpër kreun e kësaj partie Lulzim Basha sa i përket zgjedhjeve të 25 qershorit si dhe asaj që e cilësoi si shitje e votave të deputetëve të Lulit në seancën e zgjedhjes së Ruçit në Kuvend.

?Gramoz Ruçi ishte i nënti në Fier. Sikur Lulzim Basha të mos bënte ato lista të shitura, Ruçi jo vetëm nuk do të ishte sot kryetar Kuvendit por nuk do të ishte as deputet. Mungesa e parë është mosqënia e një anëtari të opozitës në komisionin e numërimit të votave në Parlament. Kam ngelur e ngrirë para televizorit kur pashë emrat e atyre që do të numëronin votat. Aty filloi gjithçka?,- tha Topalli. /Citynews

Lajmet e fundit nga