LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vëllai i Ballist Morinës tregon keqtrajtimin nga autoritetet kroate

19 Shtator 2017, 19:24, Aktualitet CNA

Në emisionin e Eni Vasilit ?Studio e Hapur? me të ftuar vëllain e Ballist Morinës zbulohet sesi është ndaluar nga autoritetet kroate Ballisti. Vëllai i tij, Kujtim Morina tregoi se Ballisti ishte kthyer në Shqipëri prej vdekjes së të atit dhe gjatë rrugës për në kthim nga Kroacia ai është ndaluar dhe është keqtrajtuar duke kërkuar ekstradim. Ai shprehet se kur u kontaktua se ai është ndaluar nga autoritet u gëzua në një farë mënyrë se ai ishte gjallë. Në Grudë të Kroacisë Ballisti u ndalua për tu mbyllur në qeli. Në studion e emisionit vëllai i Ballistit sjell flamurin që u bë shkak për aktin heroik e të gjithë shqiptarëve./CityNews

Lajmet e fundit nga