LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Rama zihet dhe me gazetaren franceze/E keni gabim ...!

1 Prill 2017, 20:54, Aktualitet CNA

Gjatë intervistës për tv francez “France24”, kryeministri Edi Rama nuk ka lënë pas kritikat ndaj gazetares. Rama ka folur për reformën në drejtësi, krizën politike me protestën e opozitës, Brexit dhe tensionet me Turqinë.

Por, gazetarja e ka pyetur Ramën edhe për zgjedhjet në Maqedoni, ku ajo u ndal te “minoriteti” shqiptar atje.

Menjëherë Rama i eshte pergjigjur: ?Nuk ka minoritet shqiptar ne Maqedoni, por etnitet shtetfromues dhe paqësor?, tha Rama./CityNews

Lajmet e fundit nga