LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kultivuan 1300 rrënjë kanabis/ Arrestohen 2 persona

2 Korrik 2016, 13:27, Aktualitet CNA

Policia e Lezhës ka arrestuar 2 persona të dyshuar si kultivuesit e 1300 bimëve narkotike të llojit kanabis në zonën e Kurbinit.

Burime nga polcia bëjnë me dije se të arrestuarit janë shtetasit Dervish  Droja,  24 vjeç , banues në Fushë- Krujë dhe Kastriot Mera, 42 vjeç ,  banues në Gjormë –  Kurbin

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë kultivuar 1300 bimë të dyshuara  narkotike të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për  veprën penale ” Kultivimi i bimëve narkotike”

Lajmet e fundit nga