LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Idrizi shpërthen ndaj PS e PD/ Kur janë me ne “qajnë” për Çështjen Çame

2 Korrik 2016, 12:41, Aktualitet CNA

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi është shprehur i zhgënjyer për pjesëmarrjen e kryeministrit Edi Rma adhe nënkryetarit të PD-së Edi Paloka në kongresin e PBDNJ. Përmes një statusi në rrjete sociale, Idrizi shkruan se PS dhe PD qajnë kur janë me ta për çështjen Çame dhe dëgjojnë arrogancën e paturpësinë e ndërhyrjes në punet e brendshme të qeverisë greke.

?Jam i zhgenjyer me ” Sehirxhinjt ” Rama e Paloka ne kongresin e PPDNJ – qe kur jane me ne “qajn ” per Ceshtjen Came e PDIU , por se kane per gje te degjojn ARROGANCEN E paturpesine e nderhyrjes ne punet e brendeshme te qeverise greke?, shkruan Idrizi

Sipas tij Athina na tregon se kush duhet të bëhet nënkryetar parlamenti në Shqipëri, me kë duhet të bëjnë koalicion partitë, për kishën autoqefale Shqiptare, për Himarën dhe për cdo që tjetër që ajo mendon se duhet ti imponojë një vendi.

?Athina zyrtare me arrogancen e atij qe e ka xhepin plot me para borxh na tregon : se kush behet nen kryetar i parlam te shqip, me ke duhet te bejn koalicion Partite Shqiptare .. per kishen autoqefale Shqiptare .. per Himaren per banderolat ne futboll e per cdo gje qe Athina zyrtare mendon se duhet ti imponoje nje vendi vasal .?, vijon ai

Më tej Idrizi thekson se: Athina zyrtare e dehur nga borxhet dhe ahengu i buzuqeve e ka te veshtire ta kuptoje qe Shqiperia nuk eshte ajo e 1911, 1912 , 1913 e 1914 e as e 1997 ..
Historia nuk fshihet me greqishten e re qe ska lidhje me te vjetren ..

Ju e pushtuat Camerine nje toke shqiptare qe kur eshte krijuar bota .. vrate qe ne mars te 1913 , 72 krere te Camerise ne masakren e Selanit qe i thirret ne takim , nuk late reform agrare e ligj pa sajuar per ti mare pronat e pasurite – zhduket shkollat shqipe e flamurin shqiptar , vodhet historine e kenget e vallet .. i shperngullet 35 % te popullsise drejt Turqise i vrate e perzute perfundimisht 90 te popullsise Came ne 1944 e masakruat 20 % te popullsise , su ndalet as para femijve – grave e pleqve – me bashkepuntorin e nazismit Zerva , me Gjyshin e min jashtem Koxias .. me pasardhesit e Metaxas e Ralisit qe i keni ne parlament e i keni bere ministra e kryeministra .

Nazistet i keni ne parlament tuaj Agimi i Arte .

Shtetit grek rrena i eshte kthyer ne ves ..

Pasi rrejti sa mundi , fallsifikoj e mashtroj Bashkimin Europian me bilancet e i vodhi me miliarda Euro .. mendon se do te vazhdoje te mashtroje opinionin publik e te kompleksoje pasardhesit e Partizaneve te batalionit Cameria e Ali Demi …

QEVERISE GREKE PER SHKAK TE KETIJ AMBIENTI ME GJERMANE I MBETET QE TE TERHEQE NGA SKENA POLITIKE SHQIPTARE PPDNJ QE DHE KESHTU PO TRETET PERDITE E ESHTE BERE KOCK E LEKURE E KOCKAT E BARON PORTOKALLIT SE NGJALLIN DOT ME !?, përfundon Idrizi

 

Lajmet e fundit nga