LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitja e kambistit/ Policia jep detaje

26 Prill 2016, 15:28, Aktualitet CNA

Policia e Tiranës ka dhënë detaje zyrtare për grabitjen e kambistit pranë Hotel ?Sheraton? mesditën e sotme . Sipas informacioneve paraprake, grabitësit arritën të merrnin 180 milionë lekë. Policia sqaron se po kryhet verifikimi i kamerave të bizneseve përreth për të mësuar se si ndodhi ngjarja.

Deklarata e Policisë

Më datë 26.04.2016, rreth orës 16:10, në rrugën “Dervish Hima”, tek ambjentet e jashtme të një subjekti privat, ka ndodhur një vjedhje me dhunë. Shtetasit S. H., i është marrë një shumë monetare e konsiderueshme, nën ushtrimin e dhunës, shumë të cilën sapo e kishte tërhequr nga një degë banke e nivelit të dytë. Në vendin e ngjarjes grupi hetimor po punon për zbardhjen e mekanizmit dhe identifikimin e autorëve.

Lajmet e fundit nga