LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

SHBA/ Ndërron jetë këngëtari amerikan i njohur si ‘Prince’

21 Prill 2016, 17:26, Aktualitet CNA

Këngëtari Prince ka ndërruar jetë në banesën e tij Paisley Park në Minesota në moshën 57 vjeçare, ka thënë menaxheri i tij për AP. Policia është thirrur në një urgjencë mjekësore në pronën e tij në orët e para të së enjtes, njofton media amerikane. Kjo e fundit shton se policia është duke hetuar shkaqet e vdekjes së tij, ku dyshohet për mbidozë lënde narkotike. Prince u bë një ?superstar? global në vitin 1980, me albume të tilla si 1999, Purple Rain dhe Sign O? the Times. Ai shiti më shumë se 100 milion albume gjatë karrierës së tij. Prince ka fituar 7 herë çmimet Grammy.

Lajmet e fundit nga