LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arben Ahmetaj akuza opozitës për krimet shteterore

21 Prill 2016, 14:52, Aktualitet CNA

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka akuzuar sot në seancën parlamentare opozitën për krimet shtetërore gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike.

Ahmetaj ka rikujtuar ngjarjet e 97-ës dhe 21 janarin e vitit 2011 duke akuzuar Partinë Demokratike se janë vrarë njerëz dhe askush nuk ka mbajtur  pergjegjësi e as nuk është dënuar.

Gërdeci apo shitja e bregdetit sipas tij janë gjithashtu disa nga  krimet shtetërore që kanë ndodhur në kohën kur Partia Demokratike ishte në pushtet.

Ministri Ahmetaj gjatë fjalës së tij ka akuzuar opozitën se me sulmet dhe qëndrimet e saj po kërkon të largojë investitorët.

Ai ka kritikuar gjithashtu ish kryeministrin Berisha duke e cilësuar thirrjen e tij ?Rrëmbeni armët? të pavend si dhe ka kërkuar një shpjegim se kundër kujt kërkohet kjo mbrojtje .

Lajmet e fundit nga