LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zyra e shtypit në PD nuk ndalet/ Ristani deputet i thjeshtë

21 Prill 2016, 16:38, Aktualitet CNA

Zyra e shtypit në Partinë Demokratike duket se nuk ka të ndalur me trajtimin e Sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani si deputet të thjeshtë të parlamentit shqiptar. Një javë më parë citynews shkroi për një ?shkarkim? të tij nga zyra e shtypit në PD. E njëjta situatë është përsëritur edhe ditën e sotme, ku në një deklaratë të selisë blu të shpërndarë për mediat, Arben Ristani cilësohet thjesht dhe vetëm si deputet, ndërkohë që ai mban postin numër dy në PD. Në fjalën e Ristanit të shpërndarë nga Partia Demokratike, në asnjë moment nuk cilësohet se ai përveçse deputet është edhe Sekretar i Përgjithshëm i selisë blu. Një post ky në të cilin është zgjedhur nga Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.

Ashtu si herën e parë, citynews shpreson se kjo nuk është  ?gafë? e qëllimshme. Pavarësisht se përsëritja e saj brenda një jave bën të mendosh të kundërtën. Vlen të theksohet se zyra e shtypit në PD i ka të shpeshta pakujdesitë. Më herët, citynews shkroi për mospublikimin e lajmeve dhe deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha./citynews

Lajmi i publikuar nga citynews: http://www.citynews.al/2016/04/zyra-e-shtypit-ne-pd-shkarkon-arben-ristanin/

Deklarata e shpërndarë nga selia blu

 

Lajmet e fundit nga