LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbardhet plagosja me armë zjarri në Theth

21 Prill 2016, 16:16, Aktualitet CNA

Policia e Shkodrës bën me dije se është zbardhur plagosja e ndodhur me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Theth, ku mbeti i lënduar  shtetasi me iniciale N.T 49 vjeç, banues në Tiranë. I plagosuri ndodhej në fshatin Theth pasi jetonte në shtëpinë e bashkejetueses së tij shtetases me iniciale D.D, 48 vjeçe. Blutë e Shkodrës bëjnë me dije se nga veprimet e kryera nga grupi hetimor rezultoi se ne trupin e të dëmtuarit u konstatohen dy dëmtime të shkaktuara me armë zjarri , ku si pasoje edhe pas ndihmës së marrë mjekesore vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore ne spital.

Grupi hetimor në përbërje të Specialistave të Sektorit të Krimeve të Rënda , Komisariatit të Policisë Shkodër bënë lokalizimin e vëndin të ngjarjes ku janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: 4 (katër) gëzhoja , model 56 kalibri 7.62 mm. Si rezultat i veprimeve të shpejta operative e hetimore u bë e mundur identifikimi dhe kapja në flagrancë e autorit të ngjarjes, shtetasit Florian Kodra , 19 vjeç banues në Thethë Shkodër . Këtij shtetasit iu sekuestrua arma e krimit automatiku kallshnikov. Shkaku i plagosjes per motive te dobeta. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake e municionit” , Neni 78-22 , e 278 i Kodit Penal.

Lajmet e fundit nga