LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Twitter kufizon përkohësisht postimet që përdoruesit mund t'i shohin

2 Korrik 2023, 17:13, Tech CNA

Twitter kufizon përkohësisht postimet që përdoruesit mund

Twitter ka aplikuar një kufi të përkohshëm në numrin e tweet-eve që përdoruesit mund të lexojnë brenda një dite, tha pronari Elon Musk.

Në një postim të tij në Twitter , Musk tha se llogaritë e paverifikuara tani janë të kufizuara në leximin e 1000 postimeve në ditë.

Për llogaritë e reja të paverifikuara, numri është 500. Ndërkohë, llogaritë me status të “verifikuar” aktualisht janë të kufizuara në 10 mijë postime në ditë.

Miliarderi i teknologjisë fillimisht vendosi kufizime më të rrepta, por ai i ndryshoi këto brenda disa orësh pasi njoftoi lëvizjen.

Zoti Musk tha se kufijtë e përkohshëm ishin për të adresuar "nivelet ekstreme të grumbullimit të të dhënave dhe manipulimit të sistemit".

Ai nuk shpjegoi se çfarë nënkuptohet me manipulim të sistemit në këtë kontekst. Lëvizja u përshkrua si një "masë e përkohshme emergjente".

 

Lajmet e fundit nga