LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Billionaires Show - Loja e Realitetit Virtual që promovon Shqipërinë në rang global

11 Korrik 2023, 16:51, Tech CNA

Billionaires Show - Loja e Realitetit Virtual që promovon

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh brenda këpucëve të një pjesëmarrësi që po teston njohuritë e tij drejtpërdrejt në një TV-show? Ju i keni ndjekur ata dhe keni ditur përgjigjet e pyetjeve, por nuk keni qenë në vendin e tyre për të dhënë përgjigje… Epo, tani është koha për të testuar aftësitë tuaja!

Bëhuni gati për një eksperiencë gjithëpërfshirëse të Realitetit Virtual, ndryshe nga çdo lojë tjetër, pasi Billionaires Show ju çon në një udhëtim emocionues dhe plot sfida ku një pjesë e tyre përfshin trashëgiminë, kulturën dhe historinë shqiptare. Kjo lojë novatore është e para e këtij lloji, duke ofruar një përzierje unike të argëtimit, sfidës dhe edukimit. Hyni në një stacion hapësinor dhe pajisuni me 4 superfuqi të cilat do ju ndihmojnë t’i përgjigjeni 30 pyetjeve që eksplorojnë Shqipërinë dhe botën. Është koha të vini në provë njohuritë tuaja dhe të bëheni pjesë e Klubit ekskluziv të Bilionerëve!

Billionaires Show - Loja e Realitetit Virtual që promovon

Billionaires Show VR promovon dijen ndërsa ju sfidon duke zgjeruar horizontet me pyetje nga fusha të ndryshme nga mbarë bota. Nga eksplorimi i kulturës së pasur të Shqipërisë deri tek zhytja në tema si historia, shkenca, arti, sporti etj.

Duket se Shqipëria po ecën paralel me zhvillimin teknologjik dhe nëpërmjet kësaj eksperience ofrohet një shans për të qenë pjesë e një spektakli virtual që shumica e njerëzve nuk kanë mundur të jenë…

Tani për tani kemi vetëm një pyetje: A jeni gati të bëheni Bilioner?

Loja mund të porositet online në platformat Oculus Quest, Quest 2 dhe Quest Pro./ CNA.al

Lajmet e fundit nga