Fenerbahçe mposht me "poker" Tiranën, rrugën e rrjetës e gjen edhe sulmuesi shqiptar

25 Qershor 2022, 19:10, Sport CNA
Fenerbahçe mposht me "poker" Tiranën, rrugën e

FENERBAHÇE 4-0 TIRANA

 (9′ Mërgim Berisha, 53′ Novak, 84′ Pelkas, 88′ Samatta)

Tirana e ka humbur me rezultatin e thellë 4-0 miqësoren e katërt në Turqi. Fenerbahçe rezultoi rival i fortë për bardheblutë. Goli i parë erdhi në minutën e 9-të nga Mërgim Berisha. Me rezultatin minimal 1-0 u mbyll pjesa e parë.

Në të dytën u shënuan dhe tre gola të tjera, përkatësisht në minutën 53, 84 dhe 88. Kujtojmë se në miqësoret e mëparshme gjatë kësaj faze përgatitore, Tirana ka humbur me Dinamo-Auto Tiraspol 1-2, ka fituar 2-0 kundër Shkupit dhe ka barazuar 0-0 me rumunët e Hermannstadt.

FORMACIONI:

TIRANA: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Behiratche, Ismajlgeci, Aleksi, Limaj, Totre, Xhixha, Seferi, Devid

Lajmet e fundit nga