Çelsi fut Brojën me ekipin e parë, i jep edhe numrin e ri

5 Gusht 2022, 10:30, Sport CNA

Çelsi fut Brojën me ekipin e parë, i jep edhe numrin e ri

Tani duket se nuk ka më dyshime. Armando Broja do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Çelsit për sezonin e ri. Zyrtarizimi: Edhe pse ka thuajse një muaj deri në fundin e merkatos, ka ardhur nga fakti se Çelsi ka bërë të ditur numrat e lojtarëve të ekipit të parë.

Në njoftimin e klubit, edhe Broja rreshtohet me skuadrën e parë dhe tashmë jo me numrin 39 provizor që i ishte dhënë në miqësore, por me një numër që ai e preferon, 18-ën, të cilën e ka mbajtur edhe në radhët e Sauthemptonit.

Për të liruar këtë numër, Çelsi ka shkuar deri aty sa ia ka hequr Ros Barklejt, mesfushorit anglez, i cili ka luajtur 33 ndeshje me “Tre Luanët”. Ky i fundit ka mbetur pa numër, pasi tashmë atë që mbante ai të blutë që nga viti 2018, i përket Brojës.

Lajmet e fundit nga