LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sërish mot i kthjellët me diell/ Sa do të shënojnë temperaturat këtë fundjavë?

25 Mars 2023, 08:17, Sociale CNA
Sërish mot i kthjellët me diell/ Sa do të shënojnë
Foto ilustruese

Gjatë fundjavës vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e herëpashershme të vranësirave kalimtare.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek dhe valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 23 gradë celsius, ndërsa ato minimalet deri në 3 gradë celsius./ CNA.al

Sërish mot i kthjellët me diell/ Sa do të shënojnë

Sërish mot i kthjellët me diell/ Sa do të shënojnë

Lajmet e fundit nga