LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në të gjithë territorin/ Moti për ditën e sotme

15 Mars 2023, 07:11, Sociale CNA
Reshje shiu në të gjithë territorin/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Një sistem i dendur vranësirash do të përfshijë të gjithë vendin tonë përgjatë gjithë 24-orëshit. Parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje shiu në të gjithë territorin, ku në zona të izoluara do të ketë rrebeshe afatshkurtra shiu.

Ndërsa në zonat e thella malore pritet të ketë reshje të pakta dëbore. Mbrëmja dhe nata vonë parashikohet të sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit si fillim në zonat perëndimore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga