LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje temperaturash dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

20 Mars 2023, 07:09, Sociale CNA

Rritje temperaturash dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për ditën e

Pjesa e parë e ditës do të sjellë në Shqipëri mbizotërim të motit të kthjellët në pothuajse gjithë vendin, ku kalime të pakta të vranësirave pritet të ketë në zonat e thella malore.

Parashikohet që pas mesdite dhe në vijim vranësirat e lehta të shfaqen përkohësisht në pothuajse gjithë territorin, por nuk do të mund të sjellin reshje.

Ndërsa një pjesë e mirë e bregdetit do të mbetet me kthjellime. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA

Lajmet e fundit nga