LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 17°C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

18 Mars 2023, 08:02, Sociale CNA
Temperatura deri në 17°C/ Parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Kjo fundjavë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 15 °C

në vendet e ulëta: 3 / 17 °C

në vendet malore: -1 / 12 °C

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1-2 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga