LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kushte të paqëndrueshme atmosferike/ Moti për ditën e sotme

24 Prill 2023, 07:14, Sociale CNA
Kushte të paqëndrueshme atmosferike/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Dita e hënë pritet të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me kthjellime, por edhe alternime vranësirash deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar.

Në orët e vona të mbrëmjes të ditës së nesërme dhe orët e para të mëngjesit të ditës së martë reshjet përgjatë ultësirës perëndimore do të jenë me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve.

Më pas duke filluar gradualisht nga dita e enjte moti parashikohet i kthjellët si dhe me alternime vranësirash kalimtare, të cilat do të jenë më tepër prezente përgjatë relieveve kodrinore – malore të vendit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga