LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita nis me vranësira dhe reshje në zonat veriore/ Moti për ditën e sotme

16 Prill 2023, 08:06, Sociale CNA

Dita nis me vranësira dhe reshje në zonat veriore/ Moti për

Vendi ynë mbetet nën ndikimin e vranësirave të shumta dhe prezencës së lartë të lagështirës në ajër përgjatë gjithë ditës së diel.

Parashikohet që vranësirat të pësojnë herë pas here zhvillime duke gjeneruar reshje shiu, ku në zona të izoluara do të jenë edhe në formë rrebeshi.

Pritet që reshjet të jenë më të dukshme në zonat veriore të Shqipërisë, ndërsa në pjesën tjetër të vendit do të jenë në sasira më të pakta.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h.

Lajmet e fundit nga