LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 26°C/ Moti për ditën e sotme

23 Prill 2023, 08:02, Sociale CNA
Temperaturat deri në 26°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë nën dominimin e vlerave të larta barike, të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Pritet që deri në orët e pasdites pjesa më e madhe e Shqipërisë të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave do të ketë në zonat veriore.

Ndërsa në orët e mbrëmjes dhe natës vonë vranësirat do të shtohen në të gjithë vendin, ku më të shumta do të jenë në zonat veriore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 5°C deri në 26°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga