LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta/ Moti për ditën e sotme

28 Shtator 2023, 08:46, Sociale CNA
Kthjellime dhe vranësira të shpeshta/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës, do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në zonat bregdetare dhe në shumë qytete të zonës së ulët ndërsa në zonat malore do të ketë kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Parashikohet që në orët vijuese vranësirat gradualisht të shtrihen në të gjithë territorin Shqiptar, ku më të theksuara do të jenë në zonat verilindore dhe Juglindore duke krijuar mundësi për momente me pika shiu vetëm në skajin Juglindor të Shqipërisë.

Kosova

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën dominimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta në të gjithë territorin e Kosovës. Parashikohet që pasditja të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë republikën e Kosovës ku më të theksuara vranësirat priten në zonat veriore dhe veriperëndimore por nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit në orët e mesditës do të ngjiten deri në 28 gradë C° në qytetin e Gjakovës./ CNA

Lajmet e fundit nga