LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulje temperaturash/ Moti për ditën e sotme

27 Shtator 2023, 07:13, Sociale CNA
Ulje temperaturash/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe kthjellime të herëpashershme.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-7 m/s, ndërsa përgjatë bregdetit era hera-herës fiton shpejtësi deri 12 m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 10 deri 26°C, në zonat e ulëta 15 deri 28°C, në zonat bregdetare 17 deri 30 °C./ CNA

Lajmet e fundit nga