LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat drejt rënies/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

23 Shtator 2023, 08:05, Sociale CNA

Temperaturat drejt rënies/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Këtë të shtunë, vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme me mbizotërim të motit të kthjellët.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet fiton shpejtësi deri 15m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4 ballë.

Ditën e diel do të kemi ndryshim të situatës meteorologjike, si rezultat i masave ajrore të lagështa. Moti parashikohet me alternime vranësirash, si dhe intervale kthjellimi.

Vranësirat do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit e lokalisht mesatar në veri.

Era do të fryjë me shpejtësi mesatare 6-8m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë. Vihet re një rënie e ndjeshme në fushën termike në mesditë./ CNA

Lajmet e fundit nga