LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kapriçot” e motit/ Priten reshje shiu dhe shtrëngata

9 Maj 2023, 07:35, Sociale CNA
“Kapriçot” e motit/ Priten reshje shiu dhe shtrëngata
Foto ilustruese

Për ditën e martë do të ketë reshje shiu në lartësitë kodrinore. Këto reshje do të jenë kryesisht më intensitet të ulët, por nuk do të mungojnë edhe shtrëngatat afatshkurtra. 

Duke filluar nga dita e mërkurë moti parashikohet kryesisht i vranët, i shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.

Reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave dhe rrebesheve afatshkurtra, shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Për ditën e enjte në zonën e jugperëndimit dhe ditën e premte në veriperëndim reshjet parashikohen me intensitet deri dhe të lartë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga