LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Temperaturat deri në 21°C/ Moti për ditën e sotme

4 Maj 2023, 07:24, Sociale CNA
Temperaturat deri në 21°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Vendi ynë edhe përgjatë ditës së enjte do të jetë me mot të paqëndrueshëm duke bërë që vranësirat e shpeshta të jenë dominuese në pothuajse gjithë ditën. Parashikohet që vranësirat të zhvillohen herë pas here duke gjeneruar reshje në territor.

Në ultësirën perëndimore reshjet do të jenë të pakta dhe të izoluara. Ndërsa në zonat lindore reshjet do të jenë më prezente, ku dhe priten rrebeshe afatshkurtra shiu.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga