LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E marta vjen me reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

5 Dhjetor 2023, 07:05, Sociale CNA

E marta vjen me reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Këtë të martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike, me masa ajrore të ftohta.

Sipas sinoptikanëve, mund të ketë reshje të dobëta lokale në të gjitha qarqet, kryesisht në zonat malore.

Era parashikohet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 14 °C

në vendet e ulëta: 6 / 13 °C

në vendet malore: 1 / 8 °C./ CNA

Lajmet e fundit nga