LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

3 Dhjetor 2023, 08:07, Sociale CNA

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e

Këtë të diel depërtimi i masave ajrore të lagështa do të bëjë që të kemi paqëndueshmëri, mot të vranët dhe reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar, të cilat nisin që në orët e para të 24-orëshit deri orët e mëngjesit.

Më pas, reshjet lokalizohen në veri dhe në juglindje të vendit me intensitet të ulët në formën e shtrëngatave afatshkurtra lokale.

Temperaturat pësojnë rënie dhe era do të ulë intensitetin, 1-7 m/s në brendësi të territorit dhe 10-14 m/s në bregdet me drejtim jugperëndim-veriperëndim.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-4 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga