LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryeministri Rama takon Lut Nurin e Tik Tok-ut

16 Shkurt 2024, 18:13, Satire Politike CNA

Kryeministri Rama takon Lut Nurin e Tik Tok-ut

Nuk është e papritur. Ndodh edhe kështu. Një zëvendës president për marrëdhëniet me qeverisjen dhe politikat publike të Tik Tok për Europën, Theo Bertram është takuar me kryeministrin Rama.

Pak a shumë në detyrë ky zotëria i bie si Lut Nuri i FSHF-së që është zëvëndësi i Dukës, i cili ka dhe ca bagëti.

Me respekt të madh flasim për zotin Nuri me eksperiencë shumë në futbollin tonë.

Kështu është dhe ky që ka takuar Edi Rama në Mynih sot që e ka prezantuar si zëvendës drejtor të Përgjithshëm.

Por nejse. E rëndësishme është që takimi ka ndodhur. Se me kë ka ndodhur, se për çfarë ka ndodhur se kush është personi, ndonjë lobist a ndonjë njeri si Tony Blair, kjo nuk ka fare rëndësi.

Rëndësi ka që kryeministri ynë e takoi personin, i cili për nga rëndësia i bie të jetë poshtë Lut Nurit se, Lut Nuri është goxha burrrë dhe në pozicion dhe në aktivitete biznesi dhe në marrëdhëniet e sportit.

Por rëndësi ka që e takoi këtë të Tik Tok-ut Edi Rama. Kjo është më e rëndësishmja. Të tjerat shkojnë e vijnë./ CNA

11:31 Satire Politike

Të fala Bajromit

Megjithëse presidenti ynë ka emrin e një dite të veçan...

Lajmet e fundit nga