LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Tre kandidatët e PD-së, që synojnë Bashkinë e Korçës

15 Nëntor 2022, 11:17, Politikë CNA
Poll

Zgjedhjet e 14 majit/ Tre kandidatët e PD-së, që synojnë

Tre janë emrat e kandidatëve që do të garojnë në Primare për Bashkinë e Korçës.

Ashtu siç kemi raportuar më herët, i pari që u deklarua për këtë garë, ishte doktori Gjergji Gjata për të vijuar më tej me avokaten Entela Dvorani.

Së fundmi formularin e ka dorëzuar së fundi edhe Ledina Aliolli. Emrat e tjerë të propozuar në bazë nuk kanë pranuar garimin në primare dhe nuk kanë plotësuar formularin.  

Aliolli, një emër i përsëritur i zakonshëm, kandidon gjithmonë dhe vetëm humb./CNA.al

Lajmet e fundit nga