LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhen emrat/ Kush janë kandidatët e primareve të PD-së për 26 bashki

15 Nëntor 2022, 17:17, Politikë CNA
Zbardhen emrat/ Kush janë kandidatët e primareve të PD-së
Selia e PD-së

Në mbledhjen e zhvilluar mesditën e sotme, Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar kandidaturat e primareve për 26 bashki.

Në një deklaratë për mediat, deputetja Albana Vokshi ka prezantuar kandidaturat.

Në tre bashki, ka nga një kandidat të vetëm dhe bëhet fjalë për bashkinë e Kukësit, Shkodrës dhe Elbasanit.

Ndërkohë, në bashkitë e tjera ka më shumë se dy kandidatë në garën e primareve.

Kandidaturat për secilën bashki:

Elbasan

Luçiano Boçi

Tiranë

Adriana Kalaja

Belind Këlliçi

Enkelejda Fejzo

Fatmir Merkoçi

Gerti Bogdani

Ilir Alimehmeti

Julian Deda

Shkodër

Bardh Spahia

Durrës

Armand Dervishi

Fatjon Kosta

Igli Cara

Librazhd

Agron Mekshi

Arianit Leka

Mereme Zeneli

Ndriçim Lila

Shaqir Kuka

Shefki Çota

Prrenjas

Mehdi Leka

Suzana Topi

Gramsh

Maksim Çekrezi

Kodhel Çala

Peqin

Albert Kurti

Mustafa Pashja

Belsh

Bedri Qypi

Dritan Cani

Berat

Kejdi Spahiu

Sazan Guri

Zia Ismaili

Lushnje

Eduart Sharka

Erion Kërçuku

Eurion Iljazi

Patos

Ardian Rama

Gazmend Halimi

Sofie Alushaj

Mallakastër

Neim Begaj

Resmi Shanaj

Roskovec

Dhurata Malko

Nazar Plaka

Nerdit Hazizaj

Divjakë

Aurel Malko

Gjergj Janko

Korçë

Entela Dvorani

Gjergji Gjata

Ledina Aliolli

Maliq

Alfred Berberi

Alfred Gega

Kukës

Admir Sinamati

Tropojë

Besnik Dushaj

Feride Rrahmanaj

Mimoza Hajdarmataj

Jordan Memia

Xheme Nezaj

Has

Bledar Lushi

Miftar Dauti

Nazmie Laçi

Vlorë

Arta Haluci

Hysni Sharra

Luan Kapaj

Nada Dullja

Selenicë

Bejdo Alliaj

Dhurata Meçorapaj

Jani Dapaj

Klajdi Runaj

Leonard Rakipaj

Sezai Balilaj

Delvinë

Bati Cucuri

Hasan Alizoti

Ilir Mehmeti

Sarandë

Ardit Cikuli

Armand Magllara

Ilir Nikolla

Robert Haxhi

Spiro Vaso

Konispol

Aleksandër Loloshi

Fatmir Shero

Shijak

Agim Rameta

Fatbardh Gjata

Astrit Hoxha

Igner Vora./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga