LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO-Hapja e negociatave/ Rama “kapet mat” duke gënjyer

31 Korrik 2022, 13:21, Politikë CNA
VIDEO-Hapja e negociatave/ Rama “kapet mat” duke gënjyer
Kryeministri Edi Rama

Në datën 28 korrik, në sheshin "Skënderbej", u zhvillua një koncert i organizuar nga socialistët në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri dhe hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Gjatë koncertit u përcollën mesazhe urimi nga liderë botërorë, ndërsa në përmbyllje të tij nuk munguan as fishekzjarret.

Të pranishëm në koncert ishin edhe kryeministri me disa prej ministrave të kabinetit të tij. Gjithashtu kryeministri shoqërohej edhe nga bashkëshortja e tij, Linda Rama.

Por ndryshe nga pak ditë më parë, ku shpërthyen fishekzjarret në sheshin "Skënderbej", Rama në një nga deklaratat e tij në Kuvend shprehej se kur të nisin aspiratat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, nuk do të shpërthenin fishekzjarret, si kundërshtarët e tij politik.

“Kur të marrim statusin ne nuk do të festojmë, as do hedhim fishekzjarre si paria e vitit '36 siç ka ndodhur deri dje, se në fakt asaj parie ia keni pasur gjithmonë zilinë dhe asaj parie jeni munduar t’i ngjani”, shprehej Rama, ndërsa në shesh ndodhi e kundërta./A.E-CNA.alLajmet e fundit nga