LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasili bën avokatin mbrojtës së Irfan Hysenbelliut/ Jep leksione për abuzimet e ish-ministrave të LSI-së

22 Korrik 2022, 17:10, Politikë CNA
Vasili bën avokatin mbrojtës së Irfan Hysenbelliut/ Jep leksione
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka dalë në mbrojtje të Irfan Hysenbelliut, pasi drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli dhe kryeministri Edi Rama reaguan ashpër ndaj shantazheve të pronarit të medieve.

Teksa rreshtohet krah Hysenbelliut, Vasili jep leksione ndaj Qeverisë për aferat dhe abuzimet që janë bërë nga vetë ministrat e LSI-së.

Deputeti i partisë së inceneratorëve kërkon llogari për aferën e inceneratorëve, për të cilën LSI po thotë gjëra gjysmë të vërteta dhe nuk heshti për një kohë të gjatë.

Gjithashtu, Vasili përmend edhe grabitjet e abuzimet me rrugët, kur në fakt ka qenë pikërisht ish-ministri i LSI-së, Edmond Haxhinasto, ai që ka vonuar apo penguar mbarëvajtjen e ndërtimit të rrugëve dhe ka rritur kostot e tyre.

“Ha ha haaaaa na qenka mërzitur shumë me median Rama se gjoja paska shpifur ndaj qeverisë së shpifur të tij..

Po kur media nxjerr me dokumenta origjinale që kontrabandistët kanë zaptuar Doganat a ka ndonjë përgjigje Ramua.

Po kur media nxjerr me fakte se kontrabandistët jo nuk largohen nga Dogana, por ngrihen në përgjegjësi pse nuk i vjen zëri Ramës.

Po kur media nxjerr se si janë plaçkitur miliona euro tek Inceneratorët pleqtë e azilit dhe më të vdekurit pse i fiket zëri Ramës.

Po kur media nxjerr se si grabiten dhjetëra miliona euro me tenderat e rrugëve, që paguhen nga tre herë apo jepen me 99% të çmimit pse i fiket zëri dhe figura Ramës.

Ramë media po të ndihmon shumë se po t’i nxjerr hajdutët sheshit.

Ramë po qe se nuk ke lidhje me këta hajdutë duatrokite median se ndryshe do hash shpulla pa fund”, shkruan Vasili në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Vasili bën avokatin mbrojtës së Irfan Hysenbelliut/ Jep leksione

Lajmet e fundit nga