LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimet e Borrell me Vuçiç dhe Kurtin/ Rama: Pa u liruar 3 policët e Kosovës, nuk ka përparim

22 Qershor 2023, 21:13, Politikë CNA
Takimet e Borrell me Vuçiç dhe Kurtin/ Rama: Pa u liruar 3
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Rama ka shpërndarë në “Tëitter” deklaratën e Borrell dhe deklaron se pa lirimin e 3 policëve Serbia nuk ka hapësirë për të bërë përparim.

“Pa tre djemtë që largohen shëndoshë e mirë nga Serbia, nuk ka hapësirë për të bërë asnjë centimetër përparim të vërtetë! Sapo të kthehen në shtëpi, nevojitet një veprim i ri i fortë i Francës dhe Gjermanisë për të ndaluar këtë spirale absurditeti! POR Gjëja e parë: Lironi 3 policët!”, shkruan kreu i qeverisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga